Wzorzec Rasy

Wzorzec rasy Biewer Yorkshire Terrier a’la Pom Pon

Wrażenie ogólne

Podobny do Yorkshire Terriera ,włosy proste, od podstawy czaszki do końca ogona równomiernie opadające na boki. Zwierzę powinno być krępe, lecz eleganckie. Ogon noszony wysoko. Sylwetka ma sprawiając wrażenie mocnej i proporcjonalnej.

Głowa i czaszka

Głowa raczej mała i płaska ,czaszka niezbyt okrągła ;kufa niezbyt długa, nos całkowicie czarny. Włos na głowie długi ,w kolorze biało- stalowo- złotym, ubarwienie symetryczne.

Oczy

Średniej wielkości, ciemne i błyszczące, o bystrym i inteligentnym wyrazie; rozmieszczone w sposób umożliwiający patrzenie wprost; z ciemną obwódką. Nie powinny być zbyt wypukłe.

Uszy

Małe w kształcie litery V, noszone pionowo ,umieszczone niedaleko od siebie, pokryte krótkim włosem.

Zęby

Wszystkie zęby takie same, dopuszczalny zgryz nożycowy lub cęgowy oraz niedoskonałości przedtrzonowców.

Kończyny przednie

Zupełnie proste, dobrze owłosione.

Kończyny tylne

Raczej proste, dobrze umięśnione i owłosione.

Tułów

Bardzo zwarty, partia lędźwiowa dobrze uformowana, linia grzbietu prosta.

Ogon

Nieobcinany ,obficie owłosiony, noszony nieco powyżej linii grzbietu.

Łapy

Możliwie najbardziej zaokrąglone ,z białymi lub czarnymi pazurami.

Szata

Włos na korpusie długi, po bokach do ? wysokości lub sięgający ziemi, całkowicie prosty(nie wełnisty) jedwabiście błyszczący, o delikatnej strukturze, bez podszerstka. Umaszczenie szaty tułowia oraz głowy; raczej białe lub stalowo białe, albo prawie całkowicie stalowe, albo czarne, bez odcienia brązu .Włos na klatce piersiowej, brzuchu, nogach i końcówce ogona w kolorze czystej bieli. Umaszczenie głowy biało-stalowo-złote, rozmieszczone symetrycznie.

Waga i wzrost

Wzrost do 22 cm, waga od 1,6 kg do 3,1 kg.

Niedoskonałości

Wszelkie różnice odbiegające od standardów tej rasy; jasne ubarwienie oczu lub obwódek oczu; jasne ubarwienie nozdrzy. Uszy załamujące się, tyło lub przodozgryz. Faliste lub pokręcone włosy(loki) Na mocy przepisów wprowadzonych w roku 2002 wszelkie obcinanie ogona lub uszu u biewera jest w Niemczech nielegalne. Także USA wprowadza ten zakaz w życie .Każdy przedstawiciel tej rasy prezentowany na wystawach w Stanach Zjednoczonych lub Niemczech musi być w stanie naturalnym. Psy z obciętymi uszami lub ogonem będą dyskwalifikowane.

Translate »